A BIR (Belső Információs Rendszer) fő feladata a cég munkavállalóival kapcsolatos HR adminisztrációs feladatok időigényének csökkentése, az adatok egységes rendszerben való kezelése, a könnyebb átláthatóság biztosítása.
Ennek érdekében az alábbi alap-, illetve kapcsolódó adatok rögzíthetők:
- Személyes adatok
- Munkaköri adatok
- Bérszámfejtő adatok
- Előző munkahelyek
- Tanulmányok
- Egyéb szakképesítések
- Nyelvismeretek
- Kiadott eszközök
- Orvosi vizsgálatok
- Baleseti kapcsolattartók
- Fegyelmi intézkedések/kitüntetések
- Tanulmányi szerződések
- Munkaköri leírás feltöltése
- Munkaszerződés feltöltése
A rendszer segítséget nyújt a dolgozók munkaidejének pontos és egyszerű nyilvántartására, ezzel elősegítve a rugalmas munkaidőben dolgozók könnyebb adminisztrációját. A felvitt adatok alapján néhány kattintással elkészíthető a dolgozók jelenléti íve, importálható dolgozói lista, illetve a bérszámfejtéshez szükséges adatok.
A vállalaton belüli hatékony információáramlást és a hibakezelés optimalizálását támogatja a Táv- és csoportmunka modul. Létrehozható vállalati tudásbázis, hierarchikus struktúrába rendezve tölthető fel szöveged dokumentumok vagy csatolt fájlok. A cégen belüli hatékony hibakezelés érdekében a rendszer hibajegyeket alkalmaz, melyekhez prioritás, illetve hibajegy csoport is állítható, így az adott probléma közvetlenül ahhoz kerül, aki azt meg tudja oldani, a megoldásról azonnali visszajelzés küldhető. A felhasználók a modulon belül üzeneteket küldhetnek egymásnak, illetve valós idejű kommunikációra is lehetőségük van a chat funkcióval. A vállalat életében fontos közösségi események és hírek hírfolyam használatával megoszthatók, valamint naptárba is felvihetők, ahol a dolgozói szabadságok is megjeleníthetők.
A vállalati tudásbázis bővíthető a Tudásmenedzsment modul használatával, ahol egységes rendszerben kezelhetőek a különböző közérdekű dokumentumok, segédanyagok, oktatási anyagok, munka- és tűzvédelemmel kapcsolatos információk. A felvitt dokumentumok bármely jogosultsággal rendelkező felhasználó által elérhetők, értékelhetők vagy akár szerkeszthetővé is tehetők. Az elsajátított ismeretek visszaellenőrzésére egyéni kérdőívek vihetők fel, melyeket a kitöltést követően a rendszer a megadott paraméterek alapján kiértékel.